Schweigen 120cm Black Silent Deep Concealed Rangehood - 1600-3200m3/hr - UM1390-12BS + MOTOR
Model:
UM1390-12BS
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
PRODUCT DETAILS
Type: Silent Black Undermount Rangehood 1200mm
SKU: UM1390-12BS
Finish: Black Steel
Fan Speed Levels: 5
Motor Type: External IsoDrive Motor or Inline IsoDrive Motor
Airflow: 1600m3/h - 3200m3/h
Ducting Included: 6m of Ø200mm SteelFlex Ducting (SP1600 or SPINL1600) or 2m of Ø200mm with 4m of Ø250mm SteelFlex Ducting (SE3200)
Control: Soft-touch
DIMENSIONS
Width: 1181mm
Depth: 390mm
Height: 268mm
CUTOUT DIMENSIONS
Width: 1140mm
Depth: 370mm