Nobo White 1.5kW Slimline Panel Heater With Thermostat and Castors - NTL4S15-FS40
BEST PRICE GUARANTEE
WE WILL MATCH ANY LOWER ADVERTISED PRICE*
LEARN MORE >
Model:
NTL4S15-FS40
Available By Order - Typically 5-10 Business Days*
You will be notified if there are any delays.
*Delivery timeframes may be longer for regional and remote areas.
Shipping:
Calculated at Checkout
Adding to cart… The item has been added
OVERVIEW
Type: Nobo Slimline Panel Heater With Thermostat and Castors
Model: NTL4S15-FS40
Heating Capacity: 1.5kW
Finish: Traffic White
Dimensions (WxHxD): 1025mm x 400mm x 55mm
FEATURES
Recommended Room Size: 15m2
Thermostat: Electronic (±0.2°C)
Room Temperature: 7-30°C